Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Dzienny Dom "Senior +"

Dzienny Dom Senior + jest placówką, w której mieszkańcy gminy Polska Cerekiew w wieku 60+ mają możliwość aktywnego spędzania czasu. Placówka mieści się przy ul. Ligonia 2 w Polskiej Cerekwi i jest przeznaczona dla 20 osób, czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00- 16.00.

Dzienny Dom SENIOR+ jest miejscem aktywizacji seniorów, a jego głównym założeniem jest podtrzymywanie kontaktów społecznych. Oprócz tego zapewnia seniorom opiekę pielęgniarską i pomoc w załatwianiu spraw urzędowych. Obiekt wyposażony jest w kuchnię,w której seniorzy mogą przygotować sobie wspólny posiłek. Zakres usług świadczonych przez Dzienny Dom SENIOR+ obejmuje w szczególności: aktywizację fizyczną, aktywizację umysłową seniorów, możliwość zaspokajania swoich potrzeb higienicznych, rozwijanie potrzeb towarzyskich i kulturalnych, poprawę sprawności manualnej poprzez terapię zajęciową. Placówka organizuje przyjęcia z okazji dnia Seniora, Dnia Kobiet, wigilii i Świąt Wielkanocnych.

Celem działania ośrodka jest świadczenie osobom w wieku emerytalnym, a także o ograniczonej sprawności fizycznej pomocy w organizacji ich życia codziennego. Do korzystania z usług uprawnia decyzja administracyjna z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polskiej Cerekwi na wniosek osoby zainteresowanej w oparciu o wywiad środowiskowy przeprowadzony przez pracownika socjalnego.

Chętne osoby w wieku powyżej 60+ serdecznie zapraszamy do Dziennego Domu Senior +